Sistema - Smalkių detektorius

Mus rasite:  
Apie mus
Prekės
Elektroninė parduotuvė
Išpardavimas
Montavimo darbai
Kontaktai

J. Janonio g. 30,
Skuodas, Lietuva
Tel./faks. 8-440-79269,
mob. 8-687-51104,
El.paštas:  sistema@sistema.lt
 
© 2003 Sistema.
Sprendimas: IDAMAS
Naudojama SMART WEB
Smalkių detektorius
        

Kad išvengtumėte apsinuodijimo smalkėmis

įsigykite HONEYWELL smalkių

analizatorių SF450EN


Aptinkamos dujos


anglies monoksidas (smalkės, CO)

Dujų aptikimo principas

elektrocheminis daviklis

Maitinimas

įmontuotas maitinimo elementas

Pavojaus signalo indikacija

mirganti raudona spalva ir garsinis signalas

Eksploatacinio laikotarpio pab. indikacija:

3 trumpi garso signalai per minutę

Įšilimo laikas po pirminio įjungimo:

įrenginys pradeda veikti iš karto

Darbinė temperatūra:

nuo -10oC iki +40oC

Garsinis signalas:

85 dB 3 metrų atstumu

Maitinimo elemento resursai, veikiant garsiniam signalui:

mažiausiai 5 dienos

Matmenys:

110 x 76 x 34 mm

Svoris:

180 gramų

Sertifikatas:

EN50291:2001

   Apsinuodijimo smalkėmis galima išvengti

 

   Smalkės kelia pavojų gyvybei

   Nors apsinuodijimai smalkėmis, palyginti su kitais ap­sinuodijimais (alkoholiu, vaistais) reti, tačiau jie yra labai sunkūs ir pavojingi gyvybei. Smalkėmis dažniau­siai apsinuodijama garažuose, patalpose, kuriose kūre­namos krosnys, netinkamai įrengiamos šildymo siste­mos. Anglies monoksidas (smalkės) yra ypač klastingas, nes neturi nei kvapo, nei spalvos. Patekęs į kraują, an­glies monoksidas net 200 kartų sparčiau nei deguonis jungiasi su hemoglobinu, sudarydamas labai patvarų junginį karboksihemoglobiną. Sutrinka organizmo ap­rūpinimas deguonimi, vystosi vidinis deguonies badas, žmogus pradeda dusti, pažeidžiama centrinė nervų sis­tema, ir nesuteikus pagalbos, ištinka mirtis.

   Labai svarbu suvokti, kad apsinuodijimo pasekmės tiesiogiai priklauso nuo smalkių koncentracijos ir nuo laiko, kiek žmogus išbūna užterštoje aplinkoje.

   Lengvo apsinuodijimo atveju žmogui skauda galvą, pykina, atsiranda tachi­kardija. Išėjus iš smalkėmis užterštų patalpų, gavus pakankamą kiekį deguo­nies, šie simptomai praeina.

   Vidutinio sunkumo apsinuodijimo atveju (karboksihemoglobino koncen­tracija kraujyje siekia nuo 30 iki 50 proc.) žmogų kamuoja intensyvūs galvos skausmai, svaigimas, nuolatinis pykinimas, dusulys, alpimas, sutrinka judesių koordinacija, atsiranda haliucinacijos.

   Sunkaus apsinuodijimo atveju (karboksihemoglobino koncentracija kraujyje siekia 50 ir daugiau proc.) atsiranda traukuliai, vystosi kvėpavimo ir širdies veiklos nepakankamumas, ištinka koma.

   Beje, rūkantiems žmonėms pražūtingas smalkių poveikis gali pasireikšti itin greitai ir agresyviai. Mokslinių studijų duomenys rodo, kad dažnai rūkančiųjų kraujyje apie 20 proc. hemoglobino jau būna paveikta anglies monoksido ir jis neatlieka savo funkcijos, todėl ir nedidelės smalkių koncentracijos pakan­ka, kad iškiltų grėsmė tokių žmonių gyvybei.

 

   Būtina medikų pagalba

   Bet kokio laipsnio apsinuodijimo atveju visus buvusius užterštoje patalpoje žmones būtina vežti į ligoninę, kad specialistai įvertintų jų būklę, nes ap­sinuodijus smalkėmis apsinuodijimo požymiai gali pasireikšti praėjus kiek laiko.

 

   Kaip išvengti apsinuodijimo smalkėmis?

   Viena iš dažniausiai siūlomų prevencinių priemonių yra namuose įrengti CO detektorių, kuriam suveikus nedelsiant reikia palikti namus ir kviesti pagalbą. Kiekvienas mūsų turime būti atsargesni. Juk nesunku kiekvienais metais patikrinti namo šildy­mo įrenginius (krosnis, židinius), įvertinti savo būsto ventiliacinės sistemos efektyvumą. Jei šildote automobilį, būtinai jį išvarykite iš garažo.

   Atliekų deginimas buitinėse krosnyse taip pat didina riziką apsinuodyti smalkėmis, nes būtent deginant atliekas susidaro didžiausios ne visiškai sudegusių produktų – anglies monoksido (smalkių) ir anglies (suodžių) koncentracijos. Suodžiai nusėda ant vidinių kamino sienelių, todėl gali kilti savaiminiai gaisrai.

   Pagrindinis automobilio išmetamųjų dujų komponentas – anglies monok­sidas. Pakanka keleto minučių, kad ištiktų mirtis. Išmetamosios dujos sun­kesnės už orą, todėl nevėdinamo garažo duobėje gali išlikti keletą dienų. Dažniausiai garažuose apsinuodijama smalkėmis siekiant nusižudyti, rečiau – pramogaujant. Smalkių priešnuodis – deguonis, todėl labai svarbu gerai vėdinti patalpas.

   Prieš šildydami automobilį, išvarykite iš garažo. Jei garaže remontuojate automobilį, naudokite specialiai tam skirtus įrenginius, užtikrinančius iš­metamųjų dujų saugų pašalinimą iš uždaros patalpos – tiesiog prijunkite specialios žarnos vieną galą prie išmetamųjų dujų vamzdžio, o kitą iškiškite į lauką.

   Neužsibūkite automobilyje be reikalo. Juk automobilis – tik susisiekimo priemonė.

 

  Apsinuodijimo smalkėmis požymiai:

  • galvos skausmas;

  • bendrasis silpnumas, pykinimas, vėmimas;

  • ryškiai raudona(avietinė) oda, gleivinės;

  • haliucinacijos, koordinacijos sutrikimas;

  • greitai prarandama sąmonė, alpimas.

 

  Pirmoji pagalba

  • Išeikite, išneškite nukentėjusįjį iš apnuodytos patalpos.

  • Atsagstykite jo apykaklę, pasirūpinkite, kad patektų gryno oro.

  • Jei nukentėjusysis nesąmoningas, paguldykite ant šono, pasirūpinkite, kad neužspringtų (jei vemia).

  • Sustojus kvėpavimui, širdies veiklai, gaivinkite (darykite dirbtinį kvėpavi­mą, širdies masažą).

  • Skubiai kvieskite greitąją medicinos pagalbą, vežkite į gydymo įstaigą.

 

Parengta pagal

www.sveikatosabc.lt

 

 

Kad išvengtumėte apsinuodijimo smalkėmis (CO) įsigykite smalkių analizatorių SF450EN. 

Kaina - 40 €               KT3501

 

UAB ''Sistema'' J.Janonio g. 30, Skuodas. Tel. 8-440-79269